niedziela, 29 czerwca 2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27.06.2014r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji końca roku szkolnego. Nie jednym łezka zakręciła się w oku... Gratulujemy uczniom, którzy dostali promocję do następnej klasy, a tym, którym się nie udało, życzymy powodzenia na egzaminach. Mamy nadzieję, że z dźwiękami pierwszego dzwonka znów wszyscy zobaczymy się w jednej klasie. Z klasy IA najlepszą średnią pochwalił się Łukasz Jadrysiewicz, a z klasy IB Aleksandra Bobojć. Oboje dostali nagrody od wójta Gminy Krzęcin pana Krzysztofa Żuchowskiego. Nasza wychowawczyni, pani Małgorzata Matuszak, otrzymała nagrodę Najaktywniejszego Nauczyciela w naszej szkole! Po dwóch miesiącach trudnej rozłąki spotkamy się z powrotem. W następnym roku naszej edukacji obiecujemy Pani Małgosi, że wyjdzie na środek sali i wyczyta uczniów, którzy zajęli bardzo dobre pozycje w życiu naszej szkoły i uczyli się naprawdę wspaniale. Miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Więcej zdjęć TUTAJ :-)
 

sobota, 28 czerwca 2014

Uroczyste posadzenie Dębu Cysters w Chłopowie

25 dzień czerwca zwykłym dniem dla nas nie był. Owszem, oznaczał coraz krótszą drogę do wakacji, ale i nie tylko, bo nie o tym teraz. Na ten dzień uczniowie niekoniecznie z naszej klasy, pod opieką pani Małogrzaty Matuszak i Iwony Grześkiewicz, przygotowali krótką scenkę, która miała na celu zaprezentować życie Cystersów. Pokazywała jaką drogę trzeba przebyć, aby w końcu dotrzeć do Cysterskiego Zakonu i stać się jednym z tych ważnych osobowości. Po tym niedługim przedstawieniu korowodem udaliśmy się z kościoła na wzgórze położone za Wiejskim Domem Kultury w Chłopowie. Tam czekało już na nas odpowiednie miejsce, w którym wszyscy wspólnie mogliśmy zasadzić nasze drzewko. Była to inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich, który zainicjował kampanię promocyjną Szlaku Cysterskiego w Polsce. Tego dnia wszystkie gminy cysterskie sadziło swoje drzewko, potomka dębu "Cysters" z Rudy Raciborskiej. W wykopany dół wójt Krzysztof Żuchowski i pani Natalia Matuszewska (najstarsza mieszkanka Chłopowa) złożyli kapsułę czasu, w której był m. in. egzemplarz "Wiadomości Krzęcińskich", gazetka gimnazjalna i szkoły podstawowej, informacja dla przyszłych pokoleń, monety i banknoty, wizerunek św. Jana Pawła II, łańcuszek z medalikiem i różaniec. Ojcem chrzestnym drzewka został pan Jarosław Jabłoński, po którym nasz dąb dostał swoje drugie imię. Drzewko otrzymało łopatę ziemi łącznie od: wójta Krzysztofa Żuchowskiego, ks. Dariusza Zająca, pani Natalii Matuszewskiej, Stanisławy Nowak, Iwony Grześkiewicz oraz pana Jarosława Jabłońskiego, Józefa Jagieło i kilkorga cystersów. Nad wszystkim czuwał leśniczy - pan Ryszard Kaczmarek. Nad całą ceremonią czuwała pani Wiesława Gruszczyńska. Młodzież i mieszkańcy złożyli przysięgę, w której zaręczyli, że będą dbać o nasze drzewko. Pod koniec uroczystości wyrzuciliśmy w niebo nasze białe balony, w których znajdowały się krótkie listy, jakie napisaliśmy. Wszyscy zostali zaproszeni na pilnik zakonny, na który panie z Klubu Aktywnego Seniora w Chłopie przygotowały takie potrawy jak: smarowaniec zakonnika, ogórek opata, kiszka zakonna i klasztorny polewoj.

Więcej zdjęć TUTAJ :')
 

czwartek, 26 czerwca 2014

Ognisko nad jeziorem

Dzisiaj obiema równorzędnymi klasami udaliśmy się nad jezioro wraz z panią Elą Szczepaniak-Szypuła i Małgosią Matuszak :) Rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, a Wiktor trochę kąpał się w wodzie :) Było wesoło i baaardzo fajnie! Szkoda tylko, że tak szybko wróciliśmy do domów.

Więcej zdjęć TUTAJ :-)
 

środa, 18 czerwca 2014

Wycieczka do Torunia i Gniezna

16 czerwca wraz z niektórymi uczniami z klas 4-6 szkoły podstawowej udaliśmy się na wycieczkę do Gniezna i Torunia pod bacznym okiem wychowawczyni - pani Małgosi Matuszak oraz pani Eli Szczepaniak-Szypuła :) Plan był napięty, ponieważ musieliśmy zmieścić się w dwóch dniach, ale co za tym idzie - był również ciekawy. Zwiedzaliśmy m. in. Katedrę Gnieźnieńską, Stare Miasto w Toruniu (Krzywa Wieża, Ratusz, kolorowa fontanna, Dom Kopernika, Bulwar) i Nowe Miasto. Odwiedziliśmy też Centrum Nowoczesności i Planetarium, w którym większość z nas nadrabiała nieprzespaną noc... Chyba każdy wie, że Toruń słynie ze swoich pierników na całą Polskę i nie tylko. Tym razem, nie dość, że mogliśmy się obkupić w te smakołyki, to jeszcze sami mieliśmy okazję zrobić swoje własne piernikowe arcydzieła :) Ta wycieczka na pewno na długo utkwi w naszych głowach i będziemy wracali do niej z przyjemnością. Tak jak każdy wyjazd nauczyła nas czegoś nowego, dostarczyła pozytywnych wrażeń, energii i odpoczynku. Podziękowania należą się naszym paniom - w końcu kto inny zabrałby nas w tak ciekawe miejsca? :)

Więcej zdjęć TUTAJ :-)